POUTNÍCI PO HVĚZDÁCH THE STAR ROVERS
Tvůrčí tým / Team
Author, concept, director: Hana Strejčková
Music: live Michal Müller
Performing: Eva Stará/ Šimon Pliska, Karolína Křížková/ Veronika Smolková, Andrea Vykysalá/ Daniela Kolková, Anna Strejčková/ Josefína Strejčková, Andrej Lyga, Filip Novák, Hana Strejčková
Art concept: Hana Strejčková a Heda Bayer
Made puppet: Sota Sakuma
Scenography cooperation: Honza Tomšů
Videoart: Eliška Vojtková, Michaela Režová, Filip Novák Costumes: Eva Matkuliaková a Poutníci
Make-up artist: Zuzana Maibaumová
Light concept: L´Non - Niels Doucet
Koncept dílny: Hana Strejčková, Heda Bayer, Filip Novák
Dílny pro děti střídavě zajišťují: Hana Strejčková, Filip Novák, Michal Müller, Heda Bayer, Katarína Hudačková
Producent: FysioART
Koprodukce: Městské divadlo Varnsdorf, Taupunkt e.V. Chemnitz
With support: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Město Varnsdorf, Česko-Německý Fond Budoucnosti, Elite
Thanks to: DS Chodov, Martin Musílek, Zuzana Zajíčková, Jana Ramešová ZŠ Edisonova Varnsdorf, MŠ Nezvalova Varnsdorf, Kita Martinstraße, Kita Rappel Zappel (Chemnitz)
FysioART
producent a autor
FysioART is a non-profit organization whose main activity is the professional art creation, art therapy and educational activities. F. associates professional artists, educators and art therapist. It is also an open platform for national and foreign cooperation in the field of art creation, art education and art therapy. www.fysioart.cz
Cílem FysioART je navazující dlouhodobá, profesionální činnost uměleckého seskupení, jehož zaměření se pohybuje zejména v oblasti tance a pohybového divadla, nonverbálního živého umění multidisciplinárního charakteru s převažujícím podílem fyzické složky.
Náplní FysioART je realizace interaktivních umělecko-kreativních, konkrétně tanečně-pohybových projektů určených pro děti, mládež, náctileté a další veřejnost, realizace premiér s perspektivou následného reprízování v jasně definované a dlouhodobě stavěné, navazující dramaturgii a v neposlední řadě realizace tvůrčích dílen od dětí po seniory.
FysioART sjednocuje projekty na bázi pohybu, tance a to od site-specific performance (viz Půlnoc v pohraničí), pohybová a alternativní představení (viz Sestry, Tři židle) až k taneční/fyzické inscenační tvorbě velkého formátu (viz Mezi námi, Na dech, Poutníci po hvězdách, Hmyzí hotel bzzz ad.), prezentuje se v Praze, na festivalech v ČR i za hranicemi. FysioART se dále silně profiluje v oblasti profesionálního sociálního umění, a to významně nejen v Praze, ale i zahraničí.
FysioART se zásadně profiluje v oblasti divadla reminiscence, o čemž svědčí i ocenění, a v oboru inkluzivního umění, a to i na mezinárodní úrovni. Je spoluzakladatelem festivalu vzpomínek MEMOfestival www.memofestival.cz .
Každoročně prezentuje svoji činnost v zahraničí, udržuje dlouhodobé spolupráce v Německu, na Slovensku a v Rusku. A těší se i opakovanému zájmu divadelních festivalů viz Malá inventura (Mezi námi 2016, Od Madlenky k Madle 2017, Poutníci po hvězdách 2018, Půlnoc v pohraničí 2020, Hmyzí hotel bzzz 2021), Vítr z hor ad.


Hana Strejčková
English info: www.hanastrejckova.cz
autor, dramaturgie, režie
Studovala na Mezinárodní divadelní škole Jacques Lecoq v Paříži, na téže škole zároveň získala diplom z oboru scénografie v Laboratoire d´Etudes du Mouvement. V roce 2002 absolvovala katedru činoherního divadla obor dramaturgie-režie na Akademii Múzických Umění v Praze. Na téže škole získala pedagogickou kvalifikaci v programu Kreativní pedagogika na KATaP DAMU. Stála u zrodu česko-francouzského Divadla na voru, prošla třístupňovým výcvikem Divadelní biomechaniky u Mistra G. B., tréninkem pro commedii dell´arte u Teatro Punto v Amsterdamu, kurzy Dance and Handicap u Stopgap Dance Company v UK, a mnoha dalšími. Dlouhodobě žila, studovala a pracovala v Rusku, Francii, Velké Británii. V divadelní tvorbě se věnuje nejvíce pohybovému divadlu, autorskému divadlu předmětů, site-specific performanci a divadlu reminiscence, v práci se specifickými skupinami pak největší pozornost dává dětem a seniorům. Vyučuje na Akademii Múzických umění v Praze, na Katedře nonverbálního divadla a externě spolupracuje s UPOL, Katedrou speciální pedagogiky, vede divadelní masterclassy u nás i v zahraničí a je akreditovanou školitelkou pro dlouhodobé vzdělávání sociálních pracovníků. Vydala tři knížky (Už běžím domů, 222 a 2 příběhy 20. století, leporelo Tik Ťap). pohybuje se v oblasti kulturní publicistiky a uměleckého výzkumu. Od roku 2020 spolupracuje s Laternou magikou a v roce 2022 měla v její režii a choreografii premiéru historicky první inscenace pro batolata v Národním divadle v Praze.